شما اینجا هستید

    اجتماعی » اولین جلسه ستاد خانواده و جوانی جمعیت در سال۱۴۰۳

بانک ها وام های تکلیفی ازجمله تسهیلات ازدواج و فرزندآوری را به موقع پرداخت کنند

ادارات دخیل در امر ازدواج جوانان راه ازدواج را هموار کنند

فرماندار تکاب در اولین جلسه ستاد خانواده و جمعیت با بیان اینکه ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان از همه توان و امکانات خود برای تسهیل امر ازدواج جوانان استفاده کنند.

حیدری آزاد در  این جلسه ستاد خانواده و جوانی جمعیت افزود: یکی از راهکارهای تسهیل امر ازدواج جوانان جدیت ادارات در تسهیل امر ازدواج و استفاده از توانمندی های دستگاه های اجرایی است که امیدواریم مدیران در این زمینه طرح و پیشنهاد عملی و مطلوب ارائه کنند.

وی تاکید کرد: بانک ها وام های تکلیفی ازجمله تسهیلات ازدواج و فرزندآوری را به موقع پرداخت کنند و برای ایجاد زمینه های ازدواج و اشتغال جوانان و کارآفرینی تسهیلات مناسبی در نظر بگیرند.

فرماندار تکاب اظهارکرد: دولت سیزدهم برای اجرای سیاست های جوانی جمعیت و تسهیل ازدواج جوانان برنامه های مناسبی داشته که اجرای طرح نهضت ملی مسکن و پرداخت گسترده وام های ودیعه مسکن از مهمترین آنها است.

با وجود تاکیدات مسئولین کشوری ، استانی و شهرستانی مبنی بر تسهیل راه های ازدواج و پرداخت وام های ازدواج اما مشاهدات عینی در بانک از وجود نوبت های چند ماهه برای پرداخت وام ازدواج به زوج های تازه حکایت دارد.

در بهمن ماه ۱۴۰۲ نیز فرماندار تکاب با تلاش فراوان توانسته بود مشکل پرداخت ۸۳ فقره پرونده وام ازدواج را با پیگیری های مکرر از یکی از بانک های عامل حل کند.

مشکلات ازواج در نتنها در تکاب بلکه در کل کشور تنها با پرداخت وام ازدواج حل نخواهد شد و این امر با تلاش و ارائه راهکار های مناسب اقتصادی و شغلی در کنار هم می تواند دوای درد این مشکل جوانان باشد.

انتهای خبر/

دسته بندی: اجتماعی, اقتصادی, تیتریک, سبک زندگی, شهرستان, عکس, فرهنگی, ویژه خبری, پیشخوان, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد