شما اینجا هستید

    اجتماعی » توسعه بیمارستان تکاب توسط کارخانه طلای زرشوران

نقشه های طرح توسعه فضای فیزیکی بیمارستان مهر امام علی (ع) به مدیرعامل شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلا زرشوران جهت انجام مناقصه و احداث این پروژه درمانی تحویل شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شیز خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری تکاب، باتوجه به کلنگ زنی طرح توسعه بیمارستان مهر امام علی(ع) و تاکید و پیگیری های مستمر حیدری آزاد فرماندار تکاب مبنی بر شروع سریع احداث این پروژه و برگزاری جلسه های متعدد در فرمانداری در راستای تحقق مسوولیت های اجتماعی کارخانه طلا  زرشوران، مقرر گردید، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی زمین و نقشه های این طرح درمانی را تهیه و به فرمانداری تحویل نماید.

با پیگیری فرماندار تکاب نقشه های بخش های جدید طرح توسعه بیمارستان مهر امام علی(ع) به کارخانه طلا زرشوران تحویل داده شد تا مراحل برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار انجام و عملیات طرح عمرانی این طرح بهداشتی و درمانی شامل مرکز شیمی درمانی، ساختمان همودیالیز، درمانگاه تخصصی و طرح توسعه اورژانس توسط کارخانه طلا زرشوران تکاب و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی آغاز شود.

همچنین با دستور فرماندار تکاب، معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار، شهردار تکاب و رییس اداره امور منابع آب مکلف شدند، مسیر دسترسی اختصاصی جداگانه جهت فعالیت عمرانی احداث طرح توسعه فضاهای فیزیکی بیمارستان مهر امام علی(ع) را تعیین کنند تا در روند عملیات ساختمانی خلل و مشکلی در امور درمانی مردم و اقدامات بیمارستان ایجاد نشود.

فرماندار تکاب در جلسه تحویل نقشه های احداث طرح توسعه بیمارستان مهر امام علی(ع) به مدیرعامل کارخانه طلا زرشوران با تاکید بر استفاده حداکثری از فصل کار عمرانی در منطقه گفت: با توجه به تهیه و تحویل نقشه ها به کارخانه طلا زرشوران، امیداریم مراحل برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار پروژه سریع انجام و عملیات اجرایی احداث طرح توسعه فضاهای فیزیکی بیمارستان مهر امام علی(ع) تکاب توسط این مجتمع معدنی و صنعتی آغاز شود.

اسماعیل حیدری آزاد با بیان اینکه شهرداری و دستگاه های خدمات رسان تکاب در اجرای این پروژه مهم درمانی با مجتمع طلا زرشوران و شبکه بهداشت و درمان همکاری کنند، افزود: احداث طرح توسعه بیمارستان از اولین اقدامات کارحانه طلا زرشوران در حوزه عمل به وظایف و مسوولیت های اجتماعی این مجتمع معدنی است که نماد بیرونی دارد و با تحقق این پروژه مردم تکاب از منافع و مزایای آن بهره مند خواهند شد.

وی اظهارکرد: با توجه به عزیمت بیماران سرطانی و همراهانشان برای انجام شیمی درمانی به سایر شهرها، محدود بودن فضای بخش فعلی همودیالیز در بیمارستان قدیمی تکاب و فضای فیزیکی فعلی اورژانس بیمارستان مهر امام علی(ع)، احداث ساختمان جدید در قالب طرح توسعه بیمارستان برای گسترش و ارتقا خدمات درمانی در این شهرستان بسیار ضروری است که با پیگیری های فراوان اکنون شاهد تحقق این موضوع هستیم.

فرماندار تکاب با اشاره به تسریع در صدور مجوزهای شهرداری و ارائه خدمات لازم از سوی دستگاه های اجرایی به این پروژه درمانی، ادامه داد: احداث طرح توسعه بیمارستان سریع آغاز شود و در این راستا کارخانه طلا زرشوران، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی و شبکه بهداشت و درمان تکاب فرصت مناسب و فصل کار عمرانی برای اجرا و پیشرفت احداث این طرح را از دست ندهند.

حیدری آزاد بیان کرد: طرح توسعه فضاهای فیزیکی بیمارستان مهر امام علی(ع) تکاب شامل ساختمان همودیالیز، بخش شیمی درمانی، درمانگاه تخصصی و توسعه اورژانس در زمینی به مساحت هزار و ۲۰۰ مترمربع با زیربنای ۲هزار و ۳۰۰ مترمربع در ۳ طبقه با اعتبار اولیه ۵۰۰ میلیارد ریال توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و مجتمع طلا زرشوران با نظارت دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ساخته خواهد شد.

وی گفت: بخش دیالیز این طرح توسعه درمانی ۲۴ تختخوابی، بخش توسعه اورژانس ۱۶ تختخوابی و مرکز شیمی درمانی هم ۶ تختخوابی خواهدبود.

انتهای خبر/

دسته بندی: اجتماعی, تیتریک, شهرستان, ویژه خبری, پیشخوان, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد