شما اینجا هستید

    اجتماعی » توسعه و افزایش سرانه اماکن آموزشی فرهنگی

با همکاری اعضای شورای فرهنگ عمومی می‌توان برای توسعه و افزایش سرانه اماکن آموزشی فرهنگی قدم برداشت.

برگزاری اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی تکاب در سال ۱۴۰۳

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی تکاب در سال ۱۴۰۳ روز سه شنبه چهارم اردیبهشت ماه باحضور امام جمعه و فرماندار و جمعی از مسئولان و روسای ادارات شهرستان در دفتر امام جمعه شهرستان برگزارشد.

در این جلسه برخی موضوعات فرهنگی از جمله وضعیت توسعه و تبلیغ جذب طلبه و دانش پژوه در حوزه های علمیه و ایجاد و توسعه فضای مناسب برای حوزه علمیه خواهران تکاب مورد بررسی قرارگرفت.

امام جمعه تکاب در جلسه شورای فرهنگ عمومی:
توجه به اماکن فرهنگی و احداث و تجهیز این اماکن در سطح شهرستان ضرورت دارد و برخی مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه در خصوص مکان و ساختمان با مشکل مواجه هستند و با همکاری اعضای شورای فرهنگ عمومی می‌توان برای توسعه و افزایش سرانه اماکن آموزشی فرهنگی قدم برداشت.

فرماندار تکاب در این جلسه با اشاره به ضرورت تقویت نهادهای دینی گفت: در کمیته برنامه ریزی سال های ۱۴۰۱و۱۴۰۲ اعتبارات مناسبی برای توسعه حوزه علمیه تکاب اختصاص دادیم که گام مهم دولت سیزدهم در این جهت محسوب می شود.

حیدری آزاد افزود: امسال هم تلاش می کنیم به منظور تقویت فعالیت های دینی در تکاب و برای توسعه حوزه های علمیه اعتبارات حداکثری در کمیته برنامه ریزی تصویب کنیم.

وی بیان کرد: سایر دستگاه از جمله شهرداری و اداره اوقاف هم در این زمینه کمک کنند.

در این جلسه شهردار و رئیس شورای شهر با بیان مشکلات اساسی در حوزه شهری و عمرانی در برطرف کردن مشکلات از دستگاه های مربوطه درخواست مساعدت کردند.

سرپرست دادگستری، نماینده سپاه، شهردار، رییس شورای شهر، مدیر آموزش و پرورش، روسای ادارت فرهنگ و ارشاد، اوقاف، تبلیغات اسلامی و مدیر حوزه علمیه در این جلسه حضور داشتند.

انتهای خبر/

دسته بندی: اجتماعی, تیتریک, سبک زندگی, شهرستان, عکس, فرهنگی, ویژه خبری, پیشخوان, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد