شما اینجا هستید

    اجتماعی » حادثه در معدن طلای آق دره تکاب

جان باختن یک کارگر در شرکت معدن طلای پویا زرکان آق دره تکاب

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شیز خبر، یکی از کارگران شرکت معدنی طلای پویا زرکان آق دره شهرستان تکاب که روز دو شنبه (۳ اردیبهشت ماه) بر اثر حادثه ای در محل کار دچار آسیب دیدگی جدی شده و پس از اقدامات اولیه پزشکی متاسفانه در بیمارستان جان باخت.

بنا به گزارشات منابع خبری؛ این کارگر که «داود خوشه » نام دارد و اهل روستای انگورد از توابع شهرستان تکاب می باشد، از کارگران معدن بوده که در روز دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه حدود ساعت ۱۲ظهر در حادثه  افتادن الک مخصوص خاکبرداری  در هنگام حمل و نقل  دچار حادثه شده است.

بر پایه این اطلاعات  بی احتیاطی و عدم توجیه کامل کارکنان نسبت به مسائل کاری و ایمنی در کار این حادثه رخ داده است.

به گفته منابع خبری : نبود آمبولانس مجهز و معطلی حدود ۲ ساعته فرد آسیب دیده در رسیدن به بیمارستان از عوامل دخیل در مرگ این کارگر می باشد.

در طول این چند سال اخیر این سومین فرد می باشد که در این معدن جان خود را از دست می دهد ، در ۱۹ مرداد۱۴۰۱ هم کارگری با هویت «عابد رحمانی»  شاگرد راننده بلدوزر بوده که در مسیر تردد یک دستگاه لودر قرار می‌گیرد و بر اثر برخورد بیل لودر به پاهایش جان خود را از دست می دهد ، در ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۴ نیز یکی دیگر از کارگران این معدن با هویت «اسد رنجبر» که راننده بلدوزر بوده و در مسیر تردد یک دستگاه لودر قرار گرفته و جان خود را از دست می دهد.

نبود نظارت های دقیق از معادن و کم کاری مسئولان معادن در تامین تجهیزات امداد و نجات در بروز چنین حادثه ای بی تاثیر نیست، بنا به اظهارات کارگران معادن در برخی از معادن حتی اقلام دارویی نظیر سرم و آنتی بیوتیک ها در درمانگاه یا به قولی HSE معادن وجود ندارد و بعضا حتی کارشناسان و پزشکان بکارگیری شده هم سواد و تجربه کافی در مواقع ضروری را ندارند.

ایجاد بستر و محیط کاری سالم در کنار داشتن تجهیزات امدادی و درمانی مناسب در معادن می تواند قوت قلبی برای کارگران معادن باشد تا از انجام کار های سخت فرار نکند و برای مدیران معادن هم فواید قابل توجهی مثل بهره برداری بیشتر از قوای کارگران ، نداشتن استرس برای نبود امکانات درمانی در مواقع بروز حوادث و… می تواند داشته باشد.

وجود نظارت های مداوم ، جدی و پیگیری کم و کاستی های معادن توسط اداره صنعت،معدن و تجارت و اتحادیه کارگران در کنترل حوادث و مخاطرات معادن می تواند نقش بسزایی داشته باشد.

انتهای خبر/

دسته بندی: اجتماعی, اقتصادی, تیتریک, سلامتی, شهرستان, عکس, ویژه خبری, پیشخوان, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد