شما اینجا هستید

    اجتماعی » ضرورت اقدام فعالان معدنی به مسئولیت های اجتماعی

نشست مشترک جمعی از فعالان معادن سنگ با فرماندار و امام جمعه تکاب برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شیز خبر نشست مشترک جمعی از فعالان معادن سنگ با فرماندار و امام جمعه تکاب برگزار شد.

فرماندار تکاب در این دیدار بر ضرورت اقدام فعالان معدنی به مسوولیت های اجتماعی خود در منطقه و مشارکت آنان در اجرای طرحهای توسعه روستاهای اطراف معادن و همچنین  ایفای نقش معادن در جهش تولید تاکید کرد.

حیدری آزاد از مدیران دستگاه های اجرایی و روسای ادارات خواست بازرسی های مستمر و گروهی از معادن انجام و انجمن معدن داران تکاب جهت همکاری بیشتر معادن در عمران و آبادانی مناطق روستایی و نظم دهی به فعالیت های معدنی فعال تر شود.

امام جمعه تکاب هم خواستار جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و استفاده از ظرفیت معادن سنگ برای ایجاد اشتغال و رونق تولید در این شهرستان شد.

بخشداران مرکزی و تخت سلیمان و روسای ادارات صمت، منابع طبیعی، محیط زیست، امور مالیاتی و منابع آب و میراث فرهنگی در نشست فعالان معدنی با فرماندار و امام جمعه گزارشی از اقدامات خود در این بخش ارائه کردند.

فعالان معدنی و معدن داران حوزه معادن سنگ تکاب در این نشست حضور داشتند و دیدگاه های خود را بیان کردند.

فرماندار: معادن سنگ در توسعه روستاهای تکاب مشارکت کنند

حیدری آزاد در نشست جمعی از معدن داران تکاب گفت:مشارکت معادن سنگ تکاب در پروژه های عمرانی روستاها باید بر اساس تفاهم نامه فی مابین با دهیاران و شوراها و نظارت بخشداران باشد.معادن سنگ در قبال روستاهای همجوار، مسئولیت های اجتماعی خود را با مشارکت در طرحهای عمرانی روستاها بر اساس قوانین و مقررات انجام دهند.

وی افزود: معادن سنگ در صورت نیاز  باید نیروهای مورد نیاز خویش را از اهالی بومی منطقه جذب نمایند.در انجام عملیات استخراج در چارچوب قوانین و مقررات و در برنامه کار ارائه شده اقدام و از تخریب بی رویه محیط زیست و منابع طبیعی به طور جدی خودداری کنند.

فرماندار افزود:دستگاه های مرتبط نسبت به بازرسی های گروهی بصورت سرزده و نوبه ای اقدام کنند و معدن داران فعال در تکاب در امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان در قالب انجمن معادن، اتحادیه یا سندیکا فعال تر عمل نمایند.

مردم باید مشارکت معادن سنگ در امورات عمرانی، اجتماعی و فرهنگی در قالب مسئولیت های اجتماعی  را لمس کنند.

انتهای خبر/

دسته بندی: اجتماعی, اقتصادی, تیتریک, شهرستان, عکس, فرهنگی, ویژه خبری, پیشخوان, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد