شما اینجا هستید

    اجتماعی » آغاز هفته کار و کارگر در تکاب

به مناسبت آغاز هفته کار و کارگر  و بسیج کارگری جمعی از کارگران و کارفرمایان واحدهای تولیدی و معادن شهرستان روز چهارشنبه 5اردیبهشت ماه1403 با امام جمعه و فرماندار دیدار کردند. 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شیز خبر،به مناسبت آغاز هفته کار و کارگر  و بسیج کارگری جمعی از کارگران و کارفرمایان واحدهای تولیدی و معادن شهرستان روز چهارشنبه ۵اردیبهشت ماه۱۴۰۳ با امام جمعه و فرماندار دیدار کردند.

در دیدار با امام جمعه شهرستان حجت السلام و المسلمین مصطفی کوهی که در دفتر امام جمعه شهرستان انجام گرفت کارگران از حمایت های امام جمعه از جامعه کارگری تشکر کرده و مشکلات و سختی های کار خود را با ایشان درمیان گذاشتند.

حجت الاسلام کوهی در جمع کارگران تکاب هم گفت: دین اسلام به بشریت، ارزش و جایگاه رفیع کارگر احترام ویژه ای قائل است و کاستن و تضییع حقوق کارگر را موجب تباهی اعمال عبادی دانسته و امروز همه موظفند برای احقاق حقوق کامل کارگران به وظایف خود عمل کرده و حمایت های لازم را انجام دهند.

امام جمعه تکاب افزود: با رفع بیکاری در شهرستان، امنیت شغلی کارگران افزایش پیدا می‌کند.

کارگران و کارفرمایان بعد از دیدار با امام جمعه شهرستان به دیدار اسماعیل حیدری آزاد فرماندار شهرستان تکاب رفتند.

فرماندار تکاب در این دیدار که در فرمانداری شهرستان اتفاق افتاد گفت:کارگران در خط مقدم تحقق شعار سال هستند و نقش اساسی در جهش تولید با مشارکت مردم دارند.

چرخش دست و بازوی کارگران، چرخ های صنعت، اقتصاد و تولید در کشور را می چرخانند و بار اصلی جریان تولید در کشور بر دوش کارگران است.

کارگران، جهادگران تولید و اقتصاد عامل و محور اصلی نظام تولید هستند. دولت و مجلس به دنبال حذف شرکت های واسطه بین دستگاه ها و واحدهای اقتصادی با کارگران و تعیین تکلیف این موضوع هستند که اقدامی مهم به نفع کارگران به شمار می رود.

فرماندار تکاب گفت: یاد و خاطره ۱۶هزار شهید کارگر را گرامی می دارم و قدردان زحمات شبانه روزی کارگران هستم.

وی ادامه داد :مطالبات و پرداخت به موقع حقوق و مزایای کارگران واحدهای مختلف اداری و اقتصادی و معدنی و صنعتی تکاب را در ۲ سال گذشته به طور مستمر و ماهانه پیگیری کردم تا حق و حقوقی از کارگران ضایع نشود.

حیدری آزاد افزود: مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را به صورت هفتگی و میدانی رصد و موانع فعالیت آنها را رفع کردیم و برخی واحدها در ۲ سال گذشته به چرخه تولید بازگشته اند.

کارگران و کارفرمایان هم ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار بابت اقداماتشان مشکلات و مسائل مربوط به حوزه کاری خود را بیان کردند و از فرماندار درخواست پیگیری جهت حل مشکلات و مساعدت را داشتند.

انتهای خبر/

دسته بندی: اجتماعی, اقتصادی, تیتریک, شهرستان, عکس, فرهنگی, ویژه خبری, پیشخوان, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد