شما اینجا هستید

    اجتماعی » محرومیت زدایی از آخرین روستا در محور کرفتو

فرماندار تکاب به منظور بررسی زیرساخت ها و پیگیری مشکلات مردم به روستای دورافتاده و سختگذر "درویش رش" از توابع بخش مرکزی رفت و برای چهارمین بار در جمع اهالی این روستا حضور یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شبز خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری تکاب، اسماعیل حیدری آزاد در بازدید میدانی از روستای درویش رش پس از بررسی وضعیت امکانات زیربنایی این روستا و دیدار و گفتگو با اهالی، در تماس های تلفنی با رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، مدیر آموزش و پرورش و رییس اداره مخابرات دستور داد کمبودهای زیرساختی و نیازهای روستاییان در این بخش ها سریع رفع شود.

فرماندار تکاب در این تماس های تلفنی از اداره راهداری خواست با همکاری و مشارکت معادن منطقه سریعا نسبت به تسطیح، شن ریزی و مناسب سازی راه دسترسی روستای درویش رش اقدام شود.

حیدری آزاد همچنین به رییس اداره مخابرات تاکید کرد: اقدامات لازم برای ارتقا کیفیت ارتباطات مخابراتی و پوشش شبکه و افزایش سرعت اینترنت در این روستا انجام شود.

وی به مدیر آموزش و پرورش تکاب نیز گفت: علاوه بر توسعه و افزایش فضای آموزشی در روستای درویش روش و رفع کمبودهای این روستا در این بخش، به منظور بهره مندی دانش آموزان مقطع راهنمایی روستای درویش رش از شرایط تحصیلی مناسب  زمینه اسکان دانش آموزان در مدارس شبانه روزی تکاب فراهم شود.

فرماندار تکاب از روند اجرای طرح های عمرانی در روستای سختگذر درویش رش و همچنین اقدامات و امکانات محرومیت زدایی در این روستا نیز بازدید کرد.

فرماندار تکاب در این بازدید در جمع اهالی روستا گفت: هم اینک مرحله جدید طرح هادی روستای درویش رش در راستای محرومیت زدایی و ارتقا زیرساخت های عمرانی این روستا با ۲ میلیارد و یکصد میلیون ریال هزینه در حال اجرا است که شامل عملیات بهسازی، مناسب سازی و سنگفرش معابر داخل روستا از جمله معابر محدوده مسجد و نانوایی روستا می شود که تردد اهالی را بهبود خواهد بخشید.

حیدری آزاد افزود: با پیگیری ها و تلاش های مستمر و بازدید های میدانی متعدد از روستای درویش رش و به همت دولت سیزدهم در ۲ سال گذشته بیش از ۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی برای اجرای طرح های عمرانی در این روستا هزینه شده که شاخص های توسعه این روستا را ارتقا داده است.

وی با اشاره به تلاش ها و اقدامات بخشداری و دهیاری ها برای توسعه روستاهای بخش مرکزی بیان کرد: طی دو سال گذشته پیشرفت فیزیکی طرح هادی روستای درویش رش از ۱۵ درصد به ۵۵ درصد رسیده و در این مدت علاوه بر اجرای طرح های جدول گذاری و ساماندهی معابر، یک دهنه پل میانگذر در داخل روستا احداث شده است.

حیدری آزاد با بیان اینکه طرح پوشش اینترنت روستای درویش نیز در دست اقدام است، اظهار کرد: روستای درویش رش تا ۲ سال قبل از نعمت گاز طبیعی محروم بود که با اقدامات دولت سیزدهم این امکانات زیربنایی سال گذشته فراهم و اکنون ساکنان روستا از مشعل گاز درخانه هایشان استفاده می کنند.

فرماندار تکاب ادامه داد: همچنین در راستای افزایش امکانات در محور کرفتو و رفاه روستاییان، با وجود محدودیت های زیاد در سال ۱۴۰۲ یک واحد نانوایی در روستای درویش رش راه اندازی شد که نان مصرفی موردنیاز اهالی این روستا و چند روستای سخگتذر این محور را تامین می کند و با این اقدام بخشی از مشکلات این روستاها پس از چند سال رفع شد.

حیدری آزاد اضافه کرد: سال گذشته ۳.۵ کیلومتر از محور روستایی کرفتو آسفالت شد و آسفالت  ادامه این محور تا سه راهی روستاهای علی آباد و نخودره را با جدیت پیگیری می کنیم و در حال انجام مقدمات اجرایی شدن این طرح محرومیت زدایی از منطقه کرفتو با ۱۱ روستا هستیم.

گفتنی است فرماندار تکاب تاکنون چهار بار در روستای درویش رش حضور یافته است.

روستای “درویش رش” آخرین روستای حوزه استحفاظی تکاب در محور کرفتو به شمار می رود که در ۳۳ کیلومتری مرکز شهر در منطقه ای سختگذر و دورافتاده در همجواری روستاهای حوزه استحفاظی سقز واقع شده است.

در این روستا ۵۸ خانوار با ۲۴۰ نفر جمعیت سکونت دارند.

انتهای خبر/

دسته بندی: اجتماعی, اقتصادی, تیتریک, شهرستان, عکس, ویژه خبری, پیشخوان, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد