شما اینجا هستید

    اجتماعی » کاهش سهمیه بازیکنان خارجی در لیگ ایران

کارگروه نظارت بر قراردادها برای فصل آینده لیگ برتر تصمیمات جدیدی اتخاذ کرده که قرار است به زودی برای تصویب به هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ارسال شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شیز خبر به نقل از روابط عمومی فدراسیون فوتبال ایران؛ کارگروه نظارت بر قراردادها برای فصل آینده لیگ برتر تصمیمات جدیدی اتخاذ کرده که قرار است به زودی برای تصویب به هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ارسال شود.

براساس این قوانین جدید، تعداد سهمیه بازیکنان خارجی تیم‌های لیگ برتری برای لیگ بیست‌وچهارم، ۵ بازیکن تعیین شده که یک بازیکن آن باید آسیایی باشد. تعداد سهمیه بازیکنان خارجی تیم‌ها در فصل بیست‌و‌سوم، ۶ بازیکن بود و به این ترتیب برای فصل آینده شاهد کاهش یک سهمیه خارجی برای تیم‌ها خواهیم بود.

همچنین براساس تصمیم کارگروه نظارت بر قراردادها، در فصل جدید برخلاف لیگ گذشته، بازیکنان لژیونر در صورت حضور در لیگ ایران جزو سهمیه خارجی تیم‌ها محسوب نخواهند شد.

بر این اساس معلوم نیست بازهم تصمیمات فدراسیون فوتبال چه تبعات دیگری برای فوتبال ایران خواهد داشت چرا که هنوز شکایت تیم فوتبال سپاهان اصفهان از فدراسیون فوتبال به جهت تعیین سقف قرارداد بازیکنان در مجامع بین‌المللی باز است.

جدای از این ماجراها فدراسیون فوتبال به تازگی درگیر ماجرای فساد در لیگ برتر و لیگ یک فوتبال کشور شده که شبهات و نظرهای متفاوتی در خصوص فوتبال ملی بوجود آورده است، باید منتظر ماند و دید که این مرحله از قانون‌گذاری برای فوتبال چه سرنوشت‌ و تاثیری در پی خواهد داشت.

انتهای خبر/

دسته بندی: اجتماعی, ایران, تیتریک, ورزشی, ویژه خبری, پیشخوان, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد