شما اینجا هستید

    اجتماعی » یکی از مصادیق تقوا مردمی بودن می‌باشد

در خطبه نماز جمعه تکاب ، یکی از مصادیق تقوا مردمی بودن می‌باشد مخصوصا مردمی بودن مسئولان و مدیران البته مردمی بودن به ادعا کردن نیست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی شیز خبر امام جمعه تکاب حجت الاسلام والمسلمین مصطفی کوهی در خطبه های نماز جمعه این هفته تکاب در مورخ ۲۸ اردیبهشت ماه گفت:

یکی از مصادیق تقوا مردمی بودن می‌باشد مخصوصا مردمی بودن مسئولان و مدیران البته مردمی بودن به ادعا کردن نیست. مردمی بودن این است که با زندگی مردم کنار بیاید و مثل مردم زندگی کند و با طبقات مختلف مردم انس بگیرد. البته مدیران باید سعی و تلاش کنند در مواجه با مردم حرمت آنان را حفظ کنند و در نحوه حل مشکل ارباب رجوع رعایت قانون و شریعت را در نظر بگیرند به طوری که عزت مراجعه کننده از بین نرود.

در ادامه امام جمعه تکاب پیشاپیش سالروز آزادسازی خرمشهر را به مردم تبریک گفت و یاد و خاطر امام خمینی(ره) و شهیدان عملیات آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت و گفت: در اهمیت فتح خرمشهر همین بس که فرماندهان دشمن متجاوز پیش از نبرد آزادسازی خرمشهر در اطلاعیه‌ای به نیروهای خود دستور داده بودند که دفاع از خرمشهر را به منزله دفاع از بصره و بغداد قلمداد کنند.
بزرگترین درسی که امروزه از آزادسازی خرمشهر می‌توان گرفت این است که حقیقت ترجیح هزینه مقاومت بر هزینه تسلیم شدن را بدانیم.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین کوهی گفت: سی ام اردیبهشت ماه روز ملی جمعیت نام گذاری شده است و مسئله مهمی که امروزه کشور ما با آن درگیر است بحث کاهش و پیری جمعیت به همراه از دست دادن نیروی کار و نیروی انسانی جوان است و از مهم‌ترین عوامل این امر افزایش سن ازدواج که نشان از تغییر الگوی جامعه‌ است می‌باشد که این‌ قضیه با تسهیل و آسان سازی ازدواج جوانان که یک ضرورت ملی است می تواند حل شود البته مسئولان هم باید کمر همت بکار ببندند و مشکلات اقتصادی را کنترل و حل کنند.
خانواده‌ها باید بدانند که یکی از مهم‌ترین گام‌ها در راه افزایش جمعیت کشور، زمینه‌سازی برای کاهش سن ازدواج و تسهیل تشکیل خانواده برای جوانان می‌باشد.

وی ادامه داد: یکی از آثار رواج اندیشه‌های فمینیستی پدید آمدن برداشت‌های جدید درباره هویت زنان می‌باشد.خیانتی که فمینیست‌ها و فلسفه غرب به هویت و جایگاه زن در قرن معاصر کرد در نوع خود کم‌نظیر است ، جوری هویت زن را تغییر دادند که امروزه مادر و مادر بودن یک هویت زشت و ناپسند معرفی می‌شود در حالی که در نگاه اسلام به مادران می‌توان فهمید که جمله‌ی بهشت زیر پای مادران قرار دارد به معنای واقعی کلمه درست و صحیح می‌باشد.

مصطفی کوهی بیان داشت : انتخابات مجلس شورای اسلامی در مرحله دوم هم به پایان رسید و ترکیب مجلس آینده تا حدودی مشخص شد که جا دارد از تلاش های نماینده دوره یازدهم شهرستان تکاب و شاهین‌دژ آقای همتی تقدیر و تشکر کنیم و به منتخب دوازدهم مردم تکاب و شاهین‌دژ بابت پیروزی در انتخابات مجددا تبریک می‌گوییم و از ایشان حجت‌الاسلام والمسلمین میرزائی که تا ده روز دیگر بر روی کار خواهند آمد می‌خواهیم که با قوت و همکاری مایه خیر و برکت برای مردم این منطقه باشند.

امام جمعه تکاب گفت: در هفته جاری در روستای تاشه‌کبود حضور پیدا کردم و در خدمت حدود ۳۵ خانوار قرار گرفتم ، الحمدالله مردم از خدمات دولت اعم از آب‌رسانی،برق‌رسانی، مدرسه‌سازی،طرح های مخابراتی و… راضی بودند اما مطالبه‌ی اصلی آنان آسفالت حدود پنج کیلومتر جاده این روستا تا روستای حاجی‌بابا بود که امیدواریم مسئولین امر هر چه سریع‌تر تلاش کنند تا این دغدغه مردم هم حل شود.
انتهای‌خبر/

دسته بندی: اجتماعی, تیتریک, سیاسی, شهرستان, عکس, ویژه خبری, پیشخوان, گزارش برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد