شما اینجا هستید

شهید حسن موصلانی در وصیت نامه خود نوشته است:امروز پول پرستي و رفاه طلبي مرگ است، امروز روز حركت و جنبش است.

شهید حسن موصلانی در سال ۱۳۳۵ در روستای شیر مرد از توابع شهرستان تکاب و در خانواده‌ای مذهبی بدنیا آمد و پس از  ۲۷ سال زندگی شرافت مندانه در ۱۳ فروردین ماه ۱۳۶۲ در عملیات آزاد سازی جاده بوکان _مهاباد به دست عناصر تجزیه طلب به فیض شهادت رسید.

گوشه ای از وصیت نامه شهید حسن موصلانی

‏بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت نامه اینجانب حسن موصلانی ساکن روستای شیرمرد، فرزند یعقوب، دارای همسر و دو عدد فرزند که یکی پسر و یکی دختر می باشد و بعد از شهید شدن من، پدرم وکیل من است و غیر از او کسی حق دخالت در زندگانیم را ندارد. من مدت زیادی در بسیج خدمت می کنم و تا زمانى که توان در بدن دارم به کارم ادامه خواهم داد چونکه این ضرورت انقلاب است و باید این وظیفه ‌هر فرد مسلمان باشد. من از مکتب رهایی بخش اسلام زیاد باخبر نیستم و تا آنجا که می دانم مکتبی هست که با کفار و ستمگران سر سازش ندارد. مکتبی است که به انسان می فهماند که باید با شرافت باشی و ذلت نپذیری. به انسان گفته که تو آزادی و آزاداندیشی، به انسان گفته که تسلیم زور نشو و به انسان گفته شهادت بهترین هدیه از سوی خداست که آن به زودی نصیب هر کسی نمی شود.
من لیاقت شهادت در راه خدا را ندارم و در زندگی زیاد گناه کرده ام. از خدا می خواهم که مرا بخواند و به دعاهایم پاسخ دهد و شهادت را نصیب من بگرداند و من در پایان این را می گویم که امروز نباید امام و انقلاب را تنها گذاشت امروز باید به سنگرها رفت و با آمریکاى جهانخوار مبارزه کرد. امروز سکوت مرگ است‌ امروز پول پرستی و رفاه طلبی مرگ است،امروز روز حرکت و جنبش است و پیام من به اهالی تکاب است است که اگر من به شهادت رسیدم در سر مزارم این جمله را بنویسید:
تاکی چو موشی فسرده بودن
سیلی خور خاک و باد بودن

و پیامم به همسرم و پدرم این است که پس از مرگم گریه نکنید بلکه شادی بکنید که چنین فزندی را تحویل اسلام دادید و از همسرم مى خواهم که فرزندانم را خوب تربیت کند و به آنها درس جهاد با کفر و ظلم را بدهد.

والسلام حسن موصلانى


دسته بندی: شهرستان, فرهنگی, پیشخوان برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد